Młodzicy: "czas przygotowań"

Ekipa młodzików rozpoczęła 'przygotowania' do rundy wiosennej. Sformułowanie 'czas przygotowań' jest celowo ujęte w cudzysłów, ponieważ drużyna trenuje według wcześniej wytyczonych planów szkoleniowych, a nie konkretnie przygotowując się pod określone rozgrywki. Jednak najbliższy czas będzie czasem wytężonej pracy w weekendy, podczas turniejów oraz sparingów. 

Runda wiosenna nie jest kontynuacją meczów rozgrywanych jesienią. W rozgrywkach dziecięcych, awanse i spadki występują co pół roku. W rundzie jesiennej pierwsze miejsce w lidze zajęła drużyna Tęczy Brzezia Łąka, która w obecnych rozgrywkach zagra w Okręgowej Lidze Młodzików. My tymczasem ligę mamy niemal identyczną. Jedyną zmianą jest brak wspomnianej powyżej Tęczy. Rozpoczynając zmagania 7 kwietnia, zmierzymy się po kolei z: Polonią Miłoszyce (d., 07.04), Pogoń Oleśnica (w. 14.04), Lider Borów (w. 28.04), AP Oleśnica V (d., 12.05 - mecz zostanie przełożony ze względu na wyjazd na turniej do Austrii), Dwójka J-L (w. 19.05), AP Oleśnica VI (w., 26.05), LZS Solniki Małe (d., 09.06). Jak możemy zauważyć, mamy kilka pauz. W wolnych terminach, w których nie zagramy meczów ligowych, odbędą się gry wewnętrzne 9vs9. 

W zeszłą niedzielę ekipa złożona w większość z zawodników rocznika 2007 oraz 2008 wzięła udział w sparingu z drużyną wiodącą WKS Śląsk Wrocław 2007. Podzieleni na dwie drużyny rywalizowaliśmy najpierw w systemie 7vs7 na dwóch boiskach. Cieszy bardzo fakt, że chłopcy wraz z naszą jedną zawodniczką coraz lepiej rozumieją na czym polega współpraca na boisku i potrafią wykorzystać nauczane na treningu elementy. Było to doskonale widoczne podczas niedzielnej gry. Mecze 7vs7 skończyły się zwycięstwami na obydwu boiskach 3:2. W grze dużej 9vs9 prowadziliśmy 1:0, aby ostatecznie stracić dwie bramki i przegrać 1:2. Całą grę należy ocenić bardzo pozytywnie. Kolejna szansa sprawdzenia nauczanych elementów będzie 17 lutego, kiedy to wystąpimy na turnieju rocznika 2007 organizowanym przez UKS Kiełczów Academy. Dzień później rozegramy sparing, a naszym przeciwnikiem będzie Ślęza Wrocław. Kolejny termin to 03.03, gdy rozegramy kolejny sparing 9vs9, tym razem z AP Champions Oława, natomiast dzień później na turnieju AFK Saller Cup 2018 wystąpią ekipy 2007 oraz 2008. 10 marca w turniejach AFK Saller Cup 2018 wystąpią ekipy 2006, 2007 oraz 2008. Niecały tydzień później wyjedziemy na turniej Athletic Spring Cup, do Nowej Rudy, gdzie zagramy 11 meczów kontrolnych w ciągu dwóch dni. W ostatni weekend marca zmierzymy się z Dwójką J-L oraz najprawdopodobniej Energetykiem Siechnice. 

Jak widzimy, najbliższy okres będzie dla Młodzików bardzo interesujący. Nie inaczej będzie, gdy wystartują rozgrywki, gdyż weekend w weekend będziemy grać, aż do czerwca.

W drużynie Młodzików doszło do małych roszad. Z zespołu odszedł kapitan - Dominik Radwan, który pomyślnie dołączył do współpracującego z nami klubu - FC Wrocław Academy. Dominik będzie miał tam szansę grać w najwyższej lidze Młodzików i trenować w wiodącej ekipie rocznika 2006 FC Wrocław Academy. Do naszej drużyny dołączyło natomiast dwóch zawodników z drużyny Ślęzy Wrocław, obydwoje z rocznika 2005. Chłopcy w zeszłej rundzie wraz z drużyną Ślęzy wygrali wrocławską Ligę Terenową. Ponadto do drużyny dołączyło dwóch zawodników z grup orlików.